THURSDAY:

Game 1:

First Flight (Girls) 60 – Cape Hatteras (Girls) 30
*Stats not available

Game 2:

Manteo 82 – Cape Hatteras 19
Manteo: Kaleb Spencer 22pts, Will Waughtel 12pts, Taylro Granitzki 8pts
Cape: Dylan Waters 6pts, Tripp Stephens 4pts

Game 3:

Riverside-Martin 48 – Currituck County 46 OT
RM: Tyler Whitehurst 23pts, Shamir Basnight 11pts
CC: Damien Hicks 10pts, JJ Flowers 10pts, Jamie Dance 7pts

Game 4:

Moravian Prep 95 – Peninsula Catholic 68
MP: Jordan Marsh 23pts/ Connor Tilley 12pts/ Graham Worland 15pts/ Michael Ojo 13pts
PC: Kamari Vinson 19pts/ Malcolm Velmar 17pts

FRIDAY:

Game 5:

Moravian Prep 64 – The Burlington School 62
TBS: Jordan Durham 15pts, Steven Lassiter 12pts, Savion Taylor 15pts, Zion Walker 14pts
Moravian: Isaac Ellis 22pts, Jordan Marsh 21pts, Kendrick Wilson 6pts

Game 6:

Combine Academy 51 – Word of God 48
Combine: Silas Demary Jr. 16pts, Collin Tanner 13pts, Trentyn Flowers 9pts, Rakease Passmore 9pts
WOG: Freddie Dilione 22ts, Davin Cosby 12pts, Isaiah Coleman 9pts

Game 7:

St. Anne’s Belfield 85 – Greenfield 84
STAB: Chance Mallory 22pts, John St. Germain 20pts, Austin Willford 20pts, Carter Lang 17pts
Greenfield: Hampton Evans 21pts, Nick Edwards 20pts, Micah Sherwood 16pts, Kyshon Atkinson 15pts, Kobe Edwards 12pts

Game 8:

Peninsula Catholic 72 – First Flight 70
PC: Malcolm Velmar 18pts, Dj Banks-West 15pts, Stylz Gardner 16pts, Kamari Vinson 12pts
FF: Isaac Dobie 26pts, Eli Hawk 22pts, Mason Dobie 8pts

SATURDAY:

Game 9:

Manteo 67 – Riverside-Martin 27
Manteo: Will Waughtel 27pts, Kaleb Spencer 15pts, Amyas Kenyon 14pts
Riverside: Tyler Whitehurst 16pts, Jysen Shepherd 6pts

Game 10:

Washington 52 – Camden Co. 51
Wash: Jerai Davenport 16pts, Chaise Smith 14pts, Javon Williams 10pts
Camden: Jordan Cooper 17pts, J’ron Pendleton 13pts, Xzavier Wiggins 6pts

Game 11:

Hertford County 66 – Maury (VA) 54
Maury: Jayvion Green 13pts, Adrean Newton Jr. 12pts, Tyler Bell 13pts
Hert: Israel Powell 20pts, Keveon Rodgers 13pts, Rimiez Williams 11pts

Game 12:

Landstown 54 – South Central 47
Landstown: Demeir Pollard 16pts, Zaevion Cleveland 12pts, Ethan Ward 8pts
SC: Connor Leitch 18pts, Ean Behm 11pts, Tobia Moye 9pts

Game 13:

Wilson Prep 56 – Northeastern 32
WP: Brandon Anderson 16pts, Leslie Minter 15pts, Jahmar Jones 7pts
Northeastern: Xavier McNeil 10pts, Sayvion Saunders 7pts

Game 14:

Peninsula Catholic 51 – Greenfield 45
PC: Stylz Gardner 16pts, DJ Banks-West 16pts, Kamari Vinson 10pts
Greenfield: Kyshon Atkinson 11pts, Hampton Evans 9pts, Micah Sherwood 9pts

Game 15:

Blue Ridge School 81 – The Burlington School 80
TBS: Zion Walker 31pts, Cam Flippen 17pts, Steven Lassiter 12pts
BR: Kamren Martin 18pts, Cam Brewer 17pts, Colby White 14pts, Shanon Simango 17pts

Game 16:

Moravian Prep 56 – Catholic HC 47
MP: Jordan Marsh 23pts, Graham Worland 18pts, Isaac Ellis 9pts
Catholic: CJ McPherson 15pts, Josiah Rickards 10pts, Brayden Thorne 7pts

Game 17:

Word of God 68 – St. Anne’s Belfield 64
WOG: Freddie Dilione 24pts, Jamal Brown 13pts, Isaiah Coleman 13pts, Davin Cosby 11pts
STAB: Carter Lang 16pts, Austin Williford 14pts, CHance Mallory 12pts, Gabriel D’Alessandro 12pts

Game 18:

First Flight 78 – Kinston 69

FF: Mason Dobie 24pts, Eli Hawk 23pts, C. Van Lunen 15pts
Kinston: Tomir Moore 27pts, J. Cobb 20pts